DYKKERULYKKE: Helikopter og flere fartøy deltar i redningsaksjonen.

Dykkerulykke, en omkom

NARVIK: Hovedredningssentralen Nord-Norge opplyser til NRK at seks personer er involvert. Alle er gjort rede for og på land. En av dykkerne har omkommet.

Publisert Sist oppdatert

SISTE: Politiet har beslaglagt dykkerutstyret etter en av dykkerne som var involvert i dykkerulykken ved Narvik har omkommet. Dykkerne skal alle ha vært utenlandske fridykkere og i båt da ulykken skjedde.

Alle seks personer som var involvert i dykkerulykken ved Narvik er nå gjort rede for og på land. Fire dykkere kom seg til land ved egen hjelp. Situasjonen for to av de involverte er uavklart.

Dette var det som ble meldt tidligere i dag: 

– To personer er på land og er under behandling av helsepersonell, sier redningsleder Olav Bjørgaas.

Store ressurser er kalt ut, ifølge Bjørgaas.

– To redningshelikopter og en luftambulanse er på vei. I tillegg bistår lokale nødetater og flere fartøy til havs.

Et Sjøbjørn 38-skip fra Kystvakta er blant skipene som er på vei til stedet.

110-sentralen opplyser til NRK at det pågår livreddende førstehjelp på stedet.

– Vi har dykkere på vei fra Bodø som lander i Narvik om kort tid. De skal lete etter de savnede, sier vaktleder Alf Sørheim til NRK.