FLYBRIDGE: Gedigen flybridge på båten. Biminitoppen er valgfri, men foretrukket i det amerikanske markedet.
TRE STORE LUGARER: Galeon 640 Fly er innredet med tre store lugarer, som alle har doble køyer og hvert sitt baderom. I tillegg er det mannskapslugar med plass til vanskelig helt akter.
GODT UTSTYRT: Tre store Raymarineskjermer gir all nødvendig informasjon. Elegant og vakkert plassert.
LANDGANG: Nedfelt skrogside kan også tjene som landgang når båten ligger longside.
DEKKSALONG: Enkel og elegant adkomst til dekksalongen på 640 Fly gjennom døren i det midtre frontvinduet.
INNOVASJON: Det koster riktignok nesten en million ekstra, men det er elegant å legge ned skrogsidene på Galeon 640 Fly for å lage balkong med tilgang til bardisken.
SKYDECK: Galeon 650 Skydeck er siste skudd på stammen. Elegante linjer med sin diskret integrerte «miniflybridge».
FØRSTEINNTRYKK: Kjempen fra Gdansk
Polen og Litauen er de nye “norske” produksjonslandene for fritidsbåter. Anerkjente norske båtbyggere har emigrert til det som engang var Øst-Europa. Men polakkene produserer også båter i egen regi. Galeon har tatt opp kampen med de store, har solid vekst og serverer nyheter på løpende bånd. Som denne kjempen Galeon 640 Fly.