Nye krefter fra Sea-Doo
Etter nylanseringen av RXP-X Senna 350 – en vannscooter som skal hedre motorsportføreren Ayrton Senna, utvider Sea-Doo nå med nye og kraftige PWC- og Spark-modeller.
Sea-Doo skriver i en pressemelding at modellen kommer med flere hestekrefter og en fornyet stil. Vannscootermodellen PWC har, ifølge produsenten, den kraftigste personlige motoren for vannscootere, Rotax 1630 ACE med 350 hestekrefter, og Spark X kommer med en Rotax 1000 ACE med 110 hestekrefter.
Lekne og raske modeller
Produsenten beskriver den nye PWC-serien som den kraftigste til nå, og Spark X som en morsom, leken og lettkjørt tilkommer. I tillegg til å være en leken og lettkjørt scooter, kommer Spark X med en rekke nye funksjoner, som standard hastighetsregulator og et bordingstrinn, som skal gi mer fart og raskere akselerasjon.
I tillegg til disse nye modellene, vil eksisterende modeller som Sea-Doo GTX Limited, RXT-X og RXP-X, få den samme kraftige, nye motoren fra Rotax.