
– Vi må komme sammen for å finne noen som er like gale som oss
25 årsjubileum og 50 påmeldte båter i årets trebåtfestival i Hardanger. – Vi må av og til forsikre oss om at vi ikke er aleine, humrer de. Se video fra trebåtfesten i Norheimsund.
Det gode fine trebåtmiljøet er det som gjør at vi kommer tilbake år etter år, sier de vi snakker med på Hardanger trebåtfestival. Dette er den største årlige mønstringen av trebåter på Vestlandet.

Ekteparet Sørensen med den flotte Skjælø av Bømlo er på trebåtfestivalen for åttende gang og ferierer også i båten. Det blir noen timer ombord og flere nye gensere fra lettmatrosen.

Skøytegutta har også ankommet trebåtfestivalen . Fra høyre Cato Sandvik, Thorbjørn Wik, Trond Økland og Oddmund Nes,

Den vakre lystyachten M/Y "Faun" som i sin tid var eiet av Christian Michelsen, er som alltid til stede på festivalen, ført av skipper Eilert Munch Lund (th).

En av de mest originale båtene på festivalen er "Varparen" som eies av Gunnar Kvandal. I videoen får du se og høre mer om båtene og deres historie.

SE VIDEO FRA HARDANGER TREBÅTFESTIVAL