Hole på skjæret

MOTOR: Mange har trodd at vikingene rodde eller seilte til Vinland (Amerika), men Sjøfartsdirektoratet vet bedre, skriver Arne Hole. Her ser vi draken Harald Hårfagre på besøk i Oslo i sommer.

Motorløse vikingskip til besvær

Sjøfartsdirektoratet krever at vikingskip utstyres med motor. Endelig noe vettugt fra den kanten, mener Hole på skjæret, som etterlyser airbag og hjertestarter på utstyrslisten til vikingene.

Publisert

Mange har trodd at vikingene kom seg til Vinland og Angleland ved hjelp av seil og årer. Men nei da...»

Hole på skjæret

Mange har i mange år trodd at vikingene kom seg til Vinland og Angleland ved hjelp av seil og årer. Men nei da, det var nok en Volvo Penta eller Mercury innblandet. For ikke å snakke om Ole Evinrude fra Toten. Han ble en av verdens største produsenter av båtmotorer. Men kan det ha vært etter vikingtiden?

Nei da, vi skal ikke gjøre oss dummere enn vi er. Virkeligheten der skremmer mer enn nok. Sjøfartsdirektoratet tenker selvfølgelig sikkerhet. Blir du med stiftelsen Saga Oseberg ut på en tur innaskjærs i Tønsberg, er det bare fantasien som setter grenser for hva som kan skje. Foreløpig krever Sjøfartsdirektoratet bare motor, men det er nok i ren ubetenksomhet. Vi håper også hjertestarter, airbag, surstoffmaske, morfinsprøyte og kamferdrops blir en del av den påbudte utrustningen.

Folk som driver med vikingskip kaller påbudet om motor helt på trynet. For eksempel hevder Hardraade Vikingskipsforening at det vil koste 300.000 kroner å installere motor i det 21 meter lange skipet.

Bølgehøyde

Det entusiastene i Hardraade glemmer er at det på Steinsfjorden kan være barske forhold med en bølgehøyde på opptil 25 centimeter. Dette er riktignok en del lavere enn det vikingene kunne oppleve på sine tokt, men vi må huske på at alle vikingene var innehavere av kystskippersertifikatet og hadde på seg de grå svømmebeltene som holdt den eldre generasjonen flytende til langt ut på 1960-tallet.

Tenk om “Dronning Åsta” på Steinsfjorden skulle oppleve å få motvind når de skal tilbake til basen. Da vil jo farkosten fort kunne drive opp til et kjøpesenter på Hønefoss, med de følgene det kan få for lommeboka.   

Nå var riktignok de gamle vikingskipene så kløktig konstruert at de kunne krysse, som altså betyr å seile mot vinden. Men det er jo ikke sikkert at de vet det i Sjøfartsdirektoratet. De er mer vant med å krysse av på skjemaer.

Vikingene var nokså rå, så det er tvilsomt om noen av dem kom til himmelen. Hadde de gjort det, ville Sjøfartsdirektoratets krav ha skapt høyere latterkuler der oppe enn noen bølger dagens farkoster møter på.

Takk til deg som abonnerer!

Du får gratis tilgang til denne artikkelen fordi andre abonnerer på Båtmagasinet. Takket være abonnentene kan vi formidle nyheter og reportasjer fra båtlivet, og gi nyttige råd og tips til båtfolket. Dersom du også vil bidra, kan du bli abonnent ved å trykke her.