
To nye motorbåtkatamaraner
Four Winns lanserer to nye motorbåtkatamaraner, og begge vises for første gang på Cannes Yachting Festival i september.
Katamaranene bygges i Frankrike og retter seg mot båtfolk som ønsker mer plass, bedre stabilitet og enklere manøvrering, uten nødvendigvis å gå opp i størrelse eller kompleksitet.
TH33: romslig dagsturbåt
TH33 er 12,92 meter lang og 3,81 meter bred. Katamaranskroget gir god bredde og høy stabilitet, noe som særlig merkes i uteområdene. Totalt skal båten ha over 37 kvadratmeter brukbar dekksplass, ifølge produsenten.
Planløsningen er åpen og sosial, med bysse, spiseplass og solområder samlet på ett nivå. Ved førerplassen finner man to bredt utformede stoler og doble Garmin-skjermer. En enkel kabin og toalettrom gjør båten egnet for overnattingsturer.
TH38: større og mer tilrettelagt for overnatting
Den større modellen, TH38, måler 11,82 meter i lengde og 4,47 meter i bredde. Den har to separate kabiner med til sammen fire faste køyeplasser, samt dusj og toalett under dekk. Det store dekksarealet og fleksible sittegrupper gjør den egnet for lengre opphold og sosiale turer.
Båten leveres med joystick-styring og utenbordsmotorer på opptil 700 hestekrefter. Førermiljøet er moderne, med doble skjermer og god sikt. Det finnes to valg for frontrute: én lavprofilversjon og én høyere, lukket variant for beskyttelse i ruskevær.
Skrog fra Lombard, linjer fra Garroni
Begge modellene er utviklet i samarbeid med Marc Lombard, kjent for sin erfaring med flerskrogsdesign, og Garroni Design, som står bak linjeføringen og interiørløsningene.
Prisene starter på rundt 295 000 euro for TH33 og 470 000 euro for TH38, eksklusive avgifter. Modellenes europeiske debut skjer i Cannes 9.–14. september.