FOR HARD BRUK: De to nye XCover-enhetene er bygget for å tåle mye juling.

Tøffinger fra Samsung

Giganten Samsung har i mange år hatt XCover-serien som et internt sidebruk for av telefoner og nettbrett som tåler langt røffere bruk enn standardmodellene.

Publisert Sist oppdatert

Nå lanserer selskapet telefonen Galaxy XCover7 Pro og nettbrettet Galaxy Tab Active5 Pro. Begge er, som navnene indikerer, primært beregnet for yrkesbrukere, har gjennomgått omfattende tester og får IP68-sertifisering. De tåler dermed både regn og en ufrivillig nedsenkning i ganske mye vann. 

Kjøp Galaxy XCover 7 Pro her

Blant mylderet av imponerende spesifikasjoner - som nå inkluderer AI-kapasitet - kan det særlig nevnes et nytt høyttalersystem med ulike filtre og feedback-undertrykking, viktig for bruk i støyende miljøer som på en båt i under gange eller i frisk vind. Enhetene har fått større batterikapasitet, henholdsvis 4350 mAh og 10.100 mAh, og på nettbrettet kan det byttes batteri uten at enheten må slås av.

Tab Active leveres også med en penn som kan fungere under fuktige forhold, og begge nyhetene kan betjenes med hansker.

Kjøp Galaxy Tab Active5 Pro her

Nettbrettet har 600 nits lysstyrke, et viktig element for den som bruker brettbasert navigasjon. Det kan også benytte fast strømforsyning på en måte som isolerer batteriet. Dette gjør at batteriet ikke forringes under langvarig drift. Alle moderne kommunikasjonsprotokoller er på plass og begge modellene er forberedt for dobbelt SIM.

Galaxy Tab Active5 Pro vil koste rett under 11.000 kroner mens veiledende pris for Galaxy XCover7 Pro pris blir 7290 kroner. 

Les mer om nyhetene her

Affiliate

Denne saken er skrevet som innhold av redaksjonen, helt uavhengig av kommersielle aktører. Redaksjonens oppdragsgiver er leserne, og vi følger Vær-Varsom-Plakaten og Redaktørplakaten. Kjøpslenker i artikkelen henviser til aktører som betaler en provisjon for eventuelle kjøp fra lesere av artikkelen, og som dermed finansierer vårt redaksjonelle arbeid, gjennom affiliate-lenker.