8-meter Wanda Færderseilasen 2018 Norsk Maritimt Forlag AS Jeanneau 490 Førsteutkast Jørn Finsrud Jørn Finsrud Publisert 26.09.2017 - 11:26 Sist oppdatert 16.09.2020 - 14:34 Annonse båter 360-visning jeanneau 490
Plus Plus Fiskere for en ren fjord Fiskeri og havbruk er den nest største kilden til forsøpling av fjorden, ifølge prosjektleder Astrid Kordal Næss i Hold Norge Rent. Nå rydder de opp. Fem fiskere er med i aksjonen "Fiskere for en ren fjord".
Plus Plus Jules Verne-vinner i Oslo «Energy Observer» på Norgesbesøk for å dele erfaringer og diskutere utslippskutt med næringsliv, forskere og myndigheter i tillegg til publikum. Katamaranen satte ny verdensrekord rundt jorda i 1993. Nå har den andre master.
Plus Plus Selvforsynt hydrogendrevet katamaran i Oslo «Energy Observer» på Norgesbesøk for å dele erfaringer og diskutere utslippskutt med næringsliv, forskere og myndigheter i tillegg til publikum. –Norge er trolig det landet i verden som har kommet lengst i maritim energiomstilling, skriver båten på sine hjemmesider.
ANNONSØRINNHOLD FRA MARITIM Slik får du båten til å skinne: Ekspertenes guide til vask og polering Drømmer du om en speilblank båt som er lett å holde ren hele sesongen? Hemmeligheten ligger i grunnarbeidet. Her er oppskriften på hvordan du klargjør båten som en proff – fra opplag til sjøsetting.