KONTROLLER: For å møte lystbåttrafikken, trapper Tolletaten derfor opp sin tilstedeværelse og kontrollvirksomhet på sjøen i pinsen.

Tolletaten med storkontroll i pinsen

– Vi kommer til å benytte alt vi har av maritime ressurser for å dekke et størst mulig område, sier avdelingsdirektør Tim Gurrik.

For å møte lystbåttrafikken, trapper Tolletaten derfor opp sin tilstedeværelse og kontrollvirksomhet på sjøen.

Tollkryssere patruljerer denne pinsen i Oslofjorden i områdene nær grensen mot Sverige. Under årets pinseaksjon deltar også Kystvaktfartøyet KV Nornen. Kystvakten har lang erfaring med å gjennomføre kontrollaksjoner i samarbeid med, eller på vegne av Tolletaten.

– Målet er at vi skal vise tilstedeværelse, drive kontrollvirksomhet og ikke minst minne publikum om hvilke regler som gjelder ved kryssing av grensen til sjøs, opplyser avdelingsdirektør Tim Gurrik.

Ingen rød og grønn sone

På sjøen er det nemlig ingen grønn og rød fortollingssone man må passere for å komme inn i landet.

– Mange tror nok det derfor er mindre sjanse for å bli tatt av Tolletaten til sjøs. Men de samme reglene gjelder på vann som på land, påpeker Gurrik.

Har du tatt med deg for mye fra Sverige, er det ingen skranke du kan henvende deg til for å deklarere varer. Alt må deklarere om bord i båten, ved hjelp av Kvoteappen.

– Er du i tvil, kan du sjekke om du er innafor eller utenfor kvoten. Appen regner også ut hvor mye du eventuelt må betale, forklarer Gurrik.

Regelverk på sjøen du må kjenne til:

  • - Gjennomfører du reparasjoner på båten din i utlandet, skal du deklarere reparasjonen for Tolletaten dersom den koster mer enn 3 000 kroner, som gjelder opphold i utlandet under 24 timer. Har du vært ute av Norge mer enn 24 timer er verdigrensen 6 000 kroner.
  • - Har du kjøpt fritidsbåt i utlandet må du betale 25 prosent mva av totalverdien ved import. Tolletaten kan sjekke om fartøyet ble fortollet da det ankom Norge første gang.
  • - Alle båter med en lengde på skroget fra 2,5 til 24 meter og vannscootere skal være CE-merket. Unntaket er båter som var i bruk i et EU/EØS-land før 16. juni 1998. CE-merking er et bevis på at båten oppfyller visse krav til helse- miljø og sikkerhet i EØS-området.
  • - Kvotereglene gjelder også når du krysser grensen til havs. For å være sikker på at du er innenfor kvoten kan du benytte Kvoteappen. Du kan også fortolle varene direkte i appen før du passerer grensen til Norge. Blir du stoppet i tollkontroll viser du bare frem kvitteringen på fortollingen i appen.

Når du møter på Tolletaten til sjøs:

Reisende i lystbåt som har varer å fortolle, enten det er alkohol, sigaretter eller «vanlige» varer, plikter å ta kontakt med Tolletaten å deklarere disse når de ankommer tollområdet mens man er underveis. Det kan f.eks. gjøres ved å:

- Laste ned kvoteappen og fortolle varene når dere passerer grensen.

- Uoppfordret deklarere varer for fortolling når dere møter Tolletaten til sjøs.

- Kontakte TollOPS e-post tollops@toll.no – i tilfeller hvor selve fartøyet skal fortolles eller det er foretatt avgiftspliktige reparasjoner/oppgraderinger på fartøyet.