Høststorm på vei Her kommer vinden! Var du på båttur i det flotte været i går? Passet du på å fortøye for ruskevær? Nå er er det sendt ut ekstremvarsel for Rogaland og Hordaland. Jan Hanchen Michelsen Jan Hanchen Michelsen Publisert 06.10.2014 - 00:00 Sist oppdatert 13.06.2015 - 09:00 Annonse rogaland hordaland havner og farvann
Plus Plus Karivika nominert til Årets Gjestehavn 2026 Vi har fått en rekke forslag til hvilke gjestehavner som fortjener utmerkelsen Årets Gjestehavn 2026. Blant dem er Karivika gjestehavn i sentrum av Sandnessjøen.
Plus Plus Vestlandsperler nord for Sognefjorden Anne-Stine Kvarstein og Albert Berveling fra Årdalstangen er ivrige båtfolk, og gjennom årene har de utforsket store deler av Norges kyst. Her deler de sine beste turtips nord for Sognefjorden – fra Solund til Stad.