Forsikring til "svenskepris"
Det svenske båtforsikringsselskapet Atlantica etablerer seg i Norge og lokker norske båteiere med "svenskepriser". (06.03.09)
- Vi har tenkt å gi norske forsikringsselskaper hard konkurranse, sier Conny Landström fra det nyetablerte selskapet i Norge. Fra 13. mars lover han "svenskepriser" på båtforsikring og håper på den måten å stjele markedsandeler fra de norske forsikringsaktørene. Som et introduksjonstilbyd lokker svenskene med 25 prosent rabatt for alle nye kunder i 2009.
Størst i Sverige
Det svenske selskapet har spesialisert seg på båtforsikring og kunnskap om båter og båtliv og er i følge seg selv størst på båtforsikring i Sverige, med 54.000 kunder. Nå skal de kapre lommeboka også til norske båteiere.
– Vi har et konsept som fungerer godt i Sverige, og som vi tror vil slå an ganske bra også i Norge. De svenske og norske båtmarkedene er ikke så ulike.
Kjøpes på stedet
Suksessoppskriften skal i følge Landström være nærhet til kundene, blant annet ved å utvide salgskanalene til båtmariner og båtforhandlere. Da kan båtkjøperne få ordnet forsikring på stedet slik at båten umiddelbart er kjøreklar.